Zywienie dzieci wychowanie

Anemia, zwana również niedokrwistością jest stanem, w którym dochodzi do zmniejszenia liczbie czerwonych krwinek. Są oryginalne przyczyny powstania niedokrwistości w układzie młodego człowieka: pewno istnieć stworzona utratą krwi, poprzez upośledzenie wytwarzania erytrocytów czy oraz w kontakcie ze skróceniem życia erytrocytów.Pomimo wszystko, upośledzenie wtedy stanowi właściwie powszechnie spotykanie wśród osób w ciąży – dotyka około 40% ciężarnych. Chociaż w sukcesie osób przy okazji definicja anemii wygląda trochę inaczej. Podczas ciąży dochodzi bowiem do powiększenia objętości natur zaś jej rozcieńczenia, przez co liczba czerwonych krwinek jest ograniczona, niedokrwistość jest wtedy zjawiskiem zupełnie prostym. W terminie ciąży to mówimy o zaistnieniu anemii, kiedy wchodzi do spadku poziomu hemoglobiny poniżej 10 g/dl lub hematokrytu poniżej 30%.

Nie niszczy to natomiast faktu, że ważne niedobory czerwonych krwinek w organizmie przyszłej matki mogą spowodować do zaburzeń rozwoju płodu i niedotlenienia. W liczbom trymestrze ciąży grozi to zaburzeniami implantacji zarodka, a nawet poronieniem. W przeciwnym trymestrze może spowodować do stworzenia wad rodzonych, a w trzecim do przedwczesnego porodu.

Czynnikami sprzyjającymi wystąpienia anemii u kobiety ciężarnej są przede wszystkim spożywanie alkoholu oraz palenie papierosów. Drugie to ciąża mnoga, niedobór witam i zalety odżywczych w diecie, na które zapotrzebowanie dość szybko rośnie w punkcie wpadnięcia w ciążę. Leczenie anemii chce z jej poziomu zaawansowania oraz przyczyny. Lekka anemia, której czynnikiem był brak żelaza, jest zazwyczaj leczona doustnymi środkami przedstawiającymi jego liczba. Bardzo rzadko używa się również dożylne uzupełnianie niedoborów żelaza, jest ostatnie przecież droga o wiele krótsza niż w sukcesie przyjmowania suplementów diety. Dają się przypadki, kiedy niezbędna będzie jeszcze transfuzja krwi – dzieje się tak zwłaszcza w postaciach obfitego krwawienia, na dowód podczas odklejania się łożyska.

Anemia jest schorzeniem dość łatwo rozpoznawalnym, jej obrazami są:

zmęczenie, osłabienie, bóle głowy, problemy z świadomością i koncentracją, zawroty głowy.

Jeżeli więc, istniejąc w ciąży, zauważysz obok siebie któryś z danych wyżej czynników, koniecznie skonsultuj się z lekarzem, ponieważ nieleczona anemia może spowodować do poważnych uszkodzeń płodu, a nawet do jego śmierci.