Zapylenie powietrza po angielsku

Pracoholizm jest zdrowym uzależnieniem psychicznym. Przedstawia się ciągłą potrzebą robienia swoich obowiązków, w przypadku której zaniedbuje się rodzinę, przyjaciół, odpoczynek, a ponadto sen. Oczywiście praktyka jest jedynym z tematów życia każdego człowieka. Dlatego pracoholizm to prawdziwe uzależnienie, jakie nie zbiera się z zawstydzeniem. Ale jako je u siebie rozpoznać?

Pracoholizm ukazuje się ogromną potrzebą codziennej pracy. Chorzy traktują każdą dowolną chwilę jako stracony czas. Odczuwają wtedy dyskomfort oraz kiepski nastrój. Często zostają w bliskich biurach po godzinach i zwalniają z dowolnych dni oraz urlopów. To przez ostatnie zaniedbują rodzinę, partnerów także nie mają z żadnych rozrywek oraz nie prowadzą własnych słabości i zainteresowań. Bardzo często towarzyszą temu przewlekłe bóle głowy, nudności, uczucie zmęczenia i kłopoty z koncentracją i snem.

Aby ułatwić sobie leczenie warto odnaleźć przyczyny tego problemu. Zwykle zależni są typowymi perfekcjonistami. Mają poważne ambicje i wymagają wszystko wykonywać wprost idealnie, bardzo dobrze, bez żadnych niedociągnięć. Dużo osób ma również, że pracoholizm może godzić się z doświadczeniem braku własnej wartości. Uzależnieni często mogli stanowić kłopoty materialne w przeszłości, dlatego dziś zależą jak daleko wykorzystać naszą pozycję, aby podnieść swoje dochody.

Pracoholizm, jak wszystkie uzależnienie psychiczne, posiada swoje negatywne skutki. Samą spośród nich jest paradoksalnie spadek efektywności i produktywności. Pracoholicy są przemęczeni ciągłym wykonywaniem obowiązków, ponieważ nie zdają sobie rzeczy spośród obecnego, że właśnie naprawdę tracą mnóstwo czasu na np. dbanie o praktyce i myślenie się nad wszystkim zadaniem. Najgorszym skutkiem ubocznym jest stracenie kontroli nad swym życiem, dlatego uzależnieni koniecznie muszą wybrać się na ludzką psychoterapię.