Zaburzenie psychiczne dsm

Cyklotymia jest prezentowana, jako małe zaburzenie psychiczne, określane i jako stan depresyjny, który jednak zwykle nie wymaga leczenie farmakologicznego. Cyklotymia często porównywalna jest do dystymii, jednak oba schorzenia psychicznie dość znacznie się od siebie różnią.

Zaburzenie psychiczne W poniższym artykule skupimy się na głębokim zaprezentowaniu, czym jest przedstawiona anomalia psychiczna. Zaczynając więc od początku, cyklotymia jest zaburzeniem psychicznym. Że stanowić elementem prowadzącym do powstawania choroby afektywnej dwubiegunowej. Jej wykrycie jest możliwe zawsze w pierwszej a trzeciej fazie bycia człowieka, składa się zazwyczaj z nadużywaniem alkoholu oraz utrzymuje do wysokiej destabilizacji w mieszkaniu społecznym.

Leczenie Oczywiście, wykryta cyklotymia powinna zostać już poddania leczeniu. Jednak, jak wspomniano wcześniej, nie będzie ostatnie stricte leczenie farmakologiczne, odpowiednie do sposobu leczenia depresji, bowiem podawane preparaty będą posiadały często zadanie stabilizujące nastrój, a dopełnieniem działania będzie psychoterapia.

Fazy Zachorowanie na cyklotymię przedstawia się uciążliwymi zmianami nastroju. Ważna ją podzielić na dwie fazy:

Faza subdepresji, na jaką produkują się: abulia, czyli kłopot z podejmowaniem decyzji, apatia, spadek libido oraz permanentne zmęczenie i problemy z uwagą, zaburzenia łaknienia, bezsenność, ciągłe poczucie pustki, smutku i braku wsparcia, nieumiejętność odczuwania przyjemności, zaniedbywanie się, brak energii, pesymistyczne myśli i wycofanie społeczne. Faza hipomanii, czyli dobry humor, wesołość, euforia, wysoka samoocena i pewność siebie, wzmożony popęd seksualny, pobudzenie psychoruchowe i ograniczone zapotrzebowanie na sen, gonitwa myśli, słowotok, spadek zdolności logicznego myślenia, problemy z uwagą uwagi, agresja i wrogość, poczucie mocy oraz entuzjazm, podejmowanie ryzykownych zachowań, urojenia.

Wada ta zazwyczaj pojawia się u osób, które tracą na dwubiegunowość. Gra tym wpływ mają oraz takie elementy jak wielki stopień kortyzolu, niski poziom serotoniny, jak również więcej stresujące sytuacje. Także znacznie niebezpieczny nacisk są także wychowanie i miejsce, w której używają potencjalnie chorujące osoby.