Wyposazenie sklepow jastrzebie zdroj

Aby otworzyć sklep mięsny i mięsno-wędliniarski należy go najpierw odpowiednio wyposażyć. Jakie urządzenia, meble oraz akcesoria są obowiązujące w magazynie z owocami mięsnymi?

Przede każdym powinien zakupić chłodnie, zamrażalniki i lodówki, w których gromadzi się i buduje produkty mięsne do sprzedaży. Istnieje sporo rodzajów chłodni, które sprawdzą się w zakładzie: lady, regały, szafy i witryny chłodnicze. Podobnie jest z urządzeniami mrożącymi, w jakich umieszcza się mięso – wśród nich mówi się witryny, zamrażarki, wyspy lub i szafy mroźnicze. Dobrym pomysłem, szczególnie w niższych placówkach, jest zakup lodówko-zamrażarek, pełniących funkcję magazynu na ponadprogramową partię towaru.

Dodatkowy towar warto konserwować nie wyłącznie w składzie, ale jeszcze w podręcznej komorze przechowalniczej na sali sprzedaży. Wydaje się ją pod wystawą, dzięki czemu właściwie można uzupełniać towar na półkach ekspozycyjnych. Niezbędna istnieje i lada ekspediencka, na której kroi się i pakuje towar. W popularniejszych sklepach mięsno-wędliniarskich dodatkowo przydatne jest korzystanie pomieszczenia chłodniczego ze stałą, odpowiednio niską temperaturą, służącego do składowania towaru.

Pozostały sprzęt niezbędny w zakładzie mięsnym to rola, ostre noże, kloc masarski i tasak oraz krajalnica. Waga powinna mieć dość ciężki i widoczny wyświetlacz, tak żeby zarówno sprzedawca, kiedy również użytkownik mogli widzieć wynik ważenia. Natomiast kloc masarski z tasakiem wskazany jest do cięcia mięsa z kością. Też jest z nożami do cięcia mięsa, ponadto nie warto na nich oszczędzać. Z zmiany dobra krajalnica powinna mieć regulację grubości plastra. Idealnie, jeśli noże do krajalnic przygotowane są z chromowanej stali węglowej lub byliśmy nierdzewnej. Takie noże do krajalnic posłużą wiele lat.

Ponadto wskazane jest wyposażenie się w wilka do ciała, człowieka do mielenia mięsa na pragnienie klienta. Natomiast nie stanowi wówczas poważny element wyposażenia sklepu. Prócz wymienionych niezbędna jest także kasa fiskalna, środki dezynfekujące, myjące i owadobójcze, pojemniki do składowania towaru oraz dodatkowe meble sklepowe. Konieczne istnieje też zainstalowanie klimatyzacji, która potrzebna istnieje w życiu odpowiedniej temperatury w klas sprzedaży – szczególnie latem. Duże jest ponad oświetlenie, które może znacząco poprawić wyniki sprzedaży. Specjalne oświetlenie podkreśla naturalny kolor ciał i wędlin spotykających się na wystaw.