Wybierz dobrego psychologa

W naszym życiu zdarzają się różne sytuacje. Czasem niektóre z nich mogą nas przytłoczyć, lub sprawiać że bijemy się z myślami. Nie zawsze jesteśmy w stanie sami obiektywnie spojrzeć na nasze problemy. Dodatkowo możemy znaleźć się w sytuacji, w której chwilowo nie możemy porozmawiać z bliską i zaufaną osobą, by się wyżalić lub zwyczajnie poprosić o poradę.

Nie musimy męczyć się sami z naszymi kłopotami – to naturalne, że każdy z nas może potrzebować pomocy, wsparcia lub ukierunkowania na właściwą ścieżkę. W przypadku trapiących nas problemów warto wybrać się do psychologa, który udzieli nam pomocy. Niekiedy wystarczy jednorazowa konsultacja, by odzyskać dobre samopoczucie. Może się jednak zdarzyć, że nasz kłopot będzie bardziej złożony, a tym samym będzie wymagał dłużej pracy by go rozwiązać. Wtedy psycholog może zaoferować nam psychoterapię, która przeprowadzi nas przez trudny okres w życiu i pomoże odzyskać równowagę psychiczną.

cdn optima downloadComarch ERP Optima - nowe demo / upgrade - POLKAS & COMARCH

Musimy odpowiedzieć sobie na pytanie – jak wybrać psychologa?
Na początek możemy zapytać bliskie osoby, czy korzystały z usług kogoś zaufanego. Jeśli nie znajdziemy lekarza z polecenia, możemy z powodzeniem poszukać informacji w internecie. Istnieją strony, które prowadzą rankingi lekarzy danej specjalizacji i umożliwiają pacjentom pozostawienie opinii o danym fachowcu. To może pomóc nam w wyborze lekarza, który spełni nasze oczekiwania.

Należy jednak pamiętać, że nie możemy kierować się tylko i wyłącznie opiniami innych ludzi. W ostateczności to nasze osobiste odczucia powinny być postawione na pierwszym miejscu – w końcu to my zamierzamy spędzić w gabinecie danego lekarza czas, a także podzielić się z nim naszymi problemami i uczuciami. Lekarz psycholog musi wzbudzać nasze zaufanie – dobrze też, by specjalizował się akurat w problemie, z jakim do niego przychodzimy. Niektórzy lekarze mogą mieć większe doświadczenie na danym polu, warto więc zwrócić uwagę na kompetencje specjalisty. Z pewnością znajdziemy o nich informacje we wspomnianych rankingach, lub na osobistej stronie internetowej lekarza.