W oczekiwaniu na dziecko murkoff pdf

Młodzi ludzie, zwłaszcza w dużym okresie dorastania, czyli momencie, kiedy hormony toczą nieustanne boje w układzie, mogą czuć się niekochani, niechciani czy też po prostu inni. Nie nosi zresztą co się dziwić. Ciężko bowiem połączyć ideologie i cen młodego, pełnego marzeń i możliwości mężczyznę z twardo chodzącym po ziemi realizmem oraz praktycyzmem dorosłych. Co bardzo, okres dojrzewania to moment, podczas którego w rodzaj bardzo jasny zaczynają kształtować się różnice między młodymi ludźmi. Młodzież zauważa, że już nie są właśnie tacy sami, są własne poglądy, nowy technika bycia, inne wychowanie a nawet własny styl nakładania się. Nic to dziwnego, iż w badaniach akceptacji nasi nastoletni potomkowie wstępują lub podnoszą naszym profilem oraz utrzymaniem przynależność do subkultury.

Rodzice często obawiają się momentu, w jakim ich pomoce zaczną przejawiać przynależność do subkultury. Oczywiście, nie można ich za to potępiać. Nierzadko zdarza się, że subkultura wpłynęłam na młody, dopiero tworzący się umysł człowieka, zmuszając go do budowania złego. Nie mowa tylko i zupełnie o przestępstwach natury prawnej, ale i o wyniszczaniu swojego małego ciała poprzez alkohol, papierosy, czasem nawet narkotyki. Jednak czasami dorośli, w ferworze nowych zmartwień, zapominają gdy się przyjaźni i jak się zachowywali, jak ubiegli w wieku naszych pociech. A faktem jest, że jest lżejsze prawdopodobieństwo, że polskie dziecko doświadczy na podejrzaną stronę, gdy będziemy mu okazywać, że lubimy jego wybór i trend życia oraz rozumiemy potrzeby zaistnienia takiej zmiany.

Nie reguluje to dokładnie, że jesteśmy bezkrytycznie dołączać do jakichkolwiek zmian, które obowiązują w życiu naszego dziecka. Jeśli widzimy, że poprzez przynależność do subkultury nasza pociecha wpadła w tak zwane złe towarzystwo, zaczęła stosować kawy lub zaniedbała szkołę, oczywistym będzie, że zainterweniujemy. Jednak absolutnie nie ma konieczności zamartwiać się w momencie, kiedy przykładowo widzimy, że nowe dziewczynki wybierają różowe sweterki, podczas gdy nasza pociecha woli czerń. Pamiętajmy, chęć swego dziecka na przynależność do subkultury może przeminąć, nawet znacznie mocno. Jednak świadomość, że pociecha nie że nam ufać ani nie jest przez nas akceptowana, nie minie nigdy.