Uziemienie przewodu neutralnego

Uziemienia elektrostatyczne są szalenie ważnym składnikiem w sektorze i transporcie łatwopalnych gazów i innych substancji, jak ciecze czy proszki. Kiedy ładunek elektrostatyczny składa się w pobliżu łatwopalnych materiałów, powstają zagrożenia.

Rokrocznie w pełnej Europie dochodzi do ponad 400 wypadków spowodowanych oczywiście tymi wydarzeniami. Zapłony, pożary, i nawet początki to dość realne niebezpieczeństwo, którego osobę jest każdy zdrowo myślący gość oraz przedsiębiorca w części.

Tutaj z uwagą przychodzą nam mechanizmy a systemy uziemień elektrostatycznych. Ich uczestniczenie w myśli sprowadza się do połączenia zagrożonych elementów niskooporowym przewodem do momentu uziemienia przy pomocy odpowiedniego zacisku. Na zbytu istnieje ogromna liczbę ich sposobów - kleszczowe, przykręcane śrubami, umieszczane w jednej obudowie pojemnika. Bardziej rozwinięte systemy umożliwiają więcej na monitorowanie uziemienia w terminie rzeczywistym. W związaniu z pozostałymi urządzeniami potrafią nie doprowadzać do dozowania towaru lub pracy nad nim w przypadku zaistnienia problemów z uziemieniem. Niektóre metody fizycznie blokują taką możliwość, zamykając zawór czy wlew, co jest nieocenione w sukcesu awarii współpracujących urządzeń lub prób obejścia zabezpieczeń. Tego typu rozwiązania powszechnie odnosi się przy cysternach kolejowych i drogowych.

Dość powszechnym problemem stosowania zacisków na urządzeniach pracujących z lakierami, farbami, rozpuszczalnikami czy żywicami jest ciężki do pełnego ograniczenia proces nakładania się powierzchni materiałem. Że wtedy spowodować warstwę izolującą uziemienie elektrostatyczne "electrostatic earthing", częściowo bądź całkowicie negując jego skuteczność. Wynika wówczas nie tylko urządzeń, ale również pojemników i zbiorników przeznaczonych do przechowywania w/w materiałów.