Sztuczne zaplodnienie w niemczech

Chęć założenia rodziny często kojarzy się nie wyłącznie z podjęciem uchwały o małżeństwie, jednak również z chęcią posiadania dzieci, czyli powiększenia rodziny. Niestety, w wielu przykładach z drugich przyczyn przedstawia się to ciężkie i należy rozpocząć leczenie lub zdecydować się na sztuczne zapłodnienie.

Przyczyn wybierania przez pary metody in vitro jest tak wiele. Może więc żyć np. niedrożność jajowodów, kłopoty z wywołaniem owulacji u kobiety albo stosunkowo proste parametry męskiego nasienia. Czasem i, mimo wielu badań, wyraża się, że specjalisty nie są w okresie określić przyczyny niepłodności oraz tymże jedynym zastosować odpowiednich metod jej działania. Kiedy nowe metody zapłodnienia zawiodą, pary określają się zwłaszcza na pokrycie sztuczne, czy takie, które podejmuje się poza układem rozrodczym kobiety. Polega ono na połączeniu, w warunkach laboratoryjnych, plemnika oraz komórki jajowej. Spośród obecnego rodzaju rozwiązania często to mają pary heteroseksualne, którym, mimo wielu starań, nie udało się doprowadzić do codziennego zapłodnienia. Technika ta zawiera nadal wiele kontrowersji, a dla wielu par muszących mieć potomstwo jest drogim rozwiązaniem.

Warto także wspomnieć, że planując się na taką metodę należy ustalić czy będziemy stosować z nasienia swojego partnera czy nasienia dawcy. Często stan zdrowia partnera wybiera tę liczbą możliwość. Pierwsza wizyta u lekarza związana jest ze konkretną ankietą medyczną, na jej dbania odpowiadają oboje partnerzy. Jeżeli leczenie rozgrywało się wcześniej, należy także dać ze sobą całą dokumentację medyczną. Lekarz zazwyczaj bada kobietę dzięki USG, a i zleca jej szereg innych badań. Natomiast pan musi brać zbadane nasienie, gra tym kupuje skierowanie do różnego specjalisty np. urologa. Kolejna wizyta przynosi ocenę wyników poprzednich badań oraz wybór konkretnej metody zapłodnienia. Często przedstawiają się potrzebne też inne dodatkowe badania, jak np. wirusologiczne, którym poddani zostają oboje partnerzy. Następnie kończy się przygotowanie do zapłodnienia, czyli stymulacja hormonalna kobiety. Następny etap to otrzymanie zarówno nasienia mężczyzny, jak i komórek jajowych kobiety. W laboratorium specjaliści dokonują połączenia komórek z plemnikami. Dzięki temu powstają zarodki, które później za pomocą odpowiedniego cewnika umieszcza się do ciała kobiety. Po około dwóch tygodniach należy zgłosić się na pytanie.