Systemy erp microsoft

Systemy ERP, czyli planowanie zasobów przedsiębiorstwa z angielskiego enterprise resource planning, tłumaczone przez producentów także jako zaawansowane planowanie zasobów – to słowo grupy systemów informatycznych, które działają wspomaganiu prowadzenia marką z pozostałych obszarów biznesu. Systemy ERP są złożone przeważnie z wielu modułów. Integracja modułów wytwarzana jest bez duplikacji informacji. Moduły ERP są następcą modułów MRP II.
Wspomaganie zarządzaniem jednostki może obejmować wszystkie lub część szczebli zarządzania i pomaga w optymalizacji wykorzystania zasobów firmy a powstających w nim procesów.

Q-BOX

Systemy ERP są rozwinięciem systemów MRP II. Ważnym ich punktem jest baza danych, która stanowi ciągle wspólna dla każdych pozostałych modułów. Elementy te zawsze obejmują następujące obszary:

magazynowanie towarów;
rozporządzanie zapasów;
obserwowanie realizowanych dostaw;
otwieranie i wzrost produktów;
zarządzanie organizacjami i celami przemysłowymi;
planowanie i stosowanie produkcją;
zaopatrzenie;
reklama i sprzedaż;
zarządzanie relacjami z klientami;
pisanie i wzrost procesów
finanse i księgowość.

W porządek modułów ERP mogą wpływać również inne elementy, jak np. moduł do zarządzania transportem, controlling, czy moduł do aplikowania projektami. Systemy ERP pozwalają na dostosowanie ich do specyfiki danych firm, m.in. dlatego, że dane elementy potrafią stanowić wzajemnie wolne z siebie.

Rozbudowane możliwości
Systemy ERP są na tyle elastyczne, że wydają nam możliwość dokładnego dostosowania go do potrzeb firmy. Wykwalifikowany robotnik lub jednostka informatyczna potrafi stworzyć pomosty, które składają system ERP z kolejnymi projektami i aplikacjami chcianymi w utrzymaniu przedsiębiorstwa. Plusy z tego rozwiązania są oczywiste. Pełna integracja narzędzi informatycznych:
ułatwia procedury funkcjonujących w całości,
automatyzuje powtarzalne procesy minimalizuje czas potrzebny na pracę.