System gastronomiczny gastro pos

Systemy POS z angielskiego Point of Sale to oprogramowanie sprzedażowe, niezbędne w dowolnym sklepie, punkcie usługowym czy restauracji. Co prawda, rozwiązania finansowe tego modelu biznesów bywają bardzo różne, jednak na wesele niewielki budżet bynajmniej nie musi być bariery przed wgraniem takiego podejścia. Wiele rewelacyjnych narzędzi jest bowiem przydatnych w budowy – oraz zatem w zupełności za darmo. Oto kilka z darmowych programów, opensource’owych systemów POS.

Przedstawione poniżej systemy POS szkolone są w zasadzie Open Source – a wtedy są szeroki kod źródłowy, dzięki jakiemu mamy szansę przedstawiać je we własnym poziomie i nakłaniać do własnych potrzeb. Co ważne, umożliwia dopasowanie oprogramowania do procesów biznesowych, jakie wchodzą w spółce, zaś nie odwrotnie.
Open Source Point of Sale
Webowe oprogramowanie POS kupi na zbieranie i przetwarzanie wiedz o konsumentach, sprzedaży, dostawach oraz pracownikach, dzięki czemu daleko dobro sprawdzi się w lżejszych oraz zwykłych sklepach i punktach handlowych. Ma on przyjazny interfejs też bardzo efektywny moduł do raportów. Niestety, jak sposób internetowy, wsparcie Open Source Point of Sale dla urządzeń, takich jak kasy czy drukarki fiskalne, jest dużo niskie.
Floreant POS
Floreant POS to niepowtarzalne z lepszych oprogramowań Point of Sale dla restauracji, jadłodajni, kawiarni lub punktu garmażeryjnego. Dzięki szerokiej grupie użytkowników i możliwości zastosowania komercyjnego wsparcia technicznego jego twórców, Floreant POS stanowi całkowicie profesjonalne narzędzie dla każdego sklepu gastronomicznego – bez powodu na jego liczb. Zaletami sposobu są m.in. intuicyjny interfejs użytkownika, w zupełnie dostosowane menu restauracji, wsparcie dla innych urządzeń, takich jak drukarka rachunków, kasa fiskalna, drukarka fiskalna, drukarka kuchenna, a też szerokie możliwości konfiguracyjne i raportujące.
OpenBravo POS
Moduł sprzedażowy zaakceptowanego na świecie opensource’owego systemu ERP – OpenBravo. Charakteryzuje się on dużymi szansami konfiguracyjnymi i uniwersalnością. OpenBravo POS wspiera wiele urządzeń granych w handlu: czytniki kodów kreskowych, kasy fiskalne, i sporo nowych urządzeń.