Strona firmowa samsunga

Ciąża, szczęśliwy poród i późniejsze wychowanie dziecka to najświętsze momenty bycia każdej osoby. Przyszłe matki z niecierpliwością oczekują dnia, w którym usłyszą bicie serca płodu. Jest zatem dla nich znak, że rozwój dziecka chodzi w odpowiednim kierunku a i w udany sposób uświadamia je, iż mają pod sercem naszego przyszłego, ukochanego potomka. Drogie przyszłe mamy, nie stresujcie się, jeśli podczas pierwszego USG lekarz nie usłyszał bicia serca waszego dziecka. We wczesnych fazach rozwoju płodu zmiany są bardzo mocno, praktycznie z dnia na dobę, a pierwsze bicie serca jest realne do usłyszenia obecnie w 21 dniu ciąży.

Na początku serce dziecka nie przypomina znanego nam narządu. We wczesnych fazach rozwoju płodu jest obecne bowiem tylko swego rodzaju rurka, która pompuje krew. Natomiast około 14 tygodnia ciąży serduszko dziecka będzie na tyle istotne (całe 6 mm), iż będzie można je zaobserwować w poszukiwaniach USG. Niestety, zawsze będzie zawsze za malutkie, by docenić jego odpowiedni rozwój. Aby prawidłowo ocenić rozwój dziecięcego serca, niezbędne będzie zaczekanie do około 20 tygodnia ciąży, kiedy serduszko nienarodzonego dziecka osiągnie wielkość 20 mm.

Jeżeli szuka o usłyszenie bicia serca, będzie ono możliwe już prawie 11 tygodnia ciąży, a jedynie za pomocą specjalistycznej aparatury, która jest w stopniu przetworzyć przepływ krwi na dźwięk. Natomiast właściwe bicie serca, przy zachowaniu stetoskopu, jest dodatkowe dopiero po przekroczeniu 18 tygodnia ciąży. Warto zaczekać na obecny termin – pierwszego bicia serca swojego przyszłego dziecka nie zapomnisz już nie.

Przez wszystek okres ciąży krew płodowa nie dopływała do płuc maleństwa. Był wtedy zatem znak dla prowadzącego się organizmu dziecka, że ciągle nie moment na wolne oddychanie, należy za to skupić się na określonym rozwoju organów. Tak to, serce dziecka będzie w sum rozwinięte dopiero w sezonie porodu. Z tego elementu wsłuchiwanie się w bicie serca płodu będzie osiągalne w każdej chwili. Wystarczy jedynie delikatnie przyłożyć ucho do piersi dziecka.