Stosunki miedzynarodowe teorie

Kontakty międzynarodowe są niezwykle średnie w dobie globalizacji. Nowe wynalazki w częściach transportu i komunikacji znacznie skróciły dystans między państwami, a nawet kontynentami. Teraz adresat otrzymuje list po paru dniach, i nie po kilku miesiącach, jak wtedy pozostawało wcześniej. Jednak można też do kogoś zadzwonić i zintegrować się bezpośrednio. Podróż na różny koniec świata nie zajmuje już lat, ale wystarczy jedynie kilka godzin samolotem. Współcześnie odległe kraje są dla nas na wybranie ręki i dzięki mediom - prasie, telewizji, internetowi.

Pojawiło się dużo nowych wersje współpracy. Wyjazdy zagraniczne stały się większe oraz dostępniejsze, a co wewnątrz tym chodzi - i bardzo częstsze. Obecnie bez kłopotu można uzyskać się na indywidualny kontynent, gdzie obowiązuje zupełnie odmienna cywilizacja i wyjątkowe obyczaje. Wystarczy bilet na samolot także mocna wylądować w Azji, w Afryce lub na egzotycznej wyspie. Zmienia się także sytuacja polityczna na świecie. Po dokonaniu strefy Schengen zniesiono większość granic w Grup Europejskiej a wszystek jej obywatel może łatwo podróżować między państwami.

Intensywne kontakty wielokulturowe wymagają odpowiedniego przygotowania. Firma, która zamierza uzyskać nowe rynki zagraniczne, wiele zarobi na stanowisku odpowiedniego pośrednika, który precyzyjnie przedstawi proponowaną ofertę. Szczególnie prestiżowe są w niniejszym fakcie tłumaczenia ustne. Polskie biuro w asyście tłumacza może zdobyć rynki międzynarodowe, bezpośrednio dołączając do zainteresowanych. Wizyta przedstawicieli japońskiego koncernu motoryzacyjnego w polskiej fabryce przebiegnie znacznie zdecydowanie w obecności tłumacza. Bez tłumacza nie mogłyby się odbywać także spotkania polityczne na stanie międzynarodowym. Obecność osoby, która zna daną kulturę, pozwala uniknąć wpadek i niejasności. To zbawienne w znaczących negocjacjach, gdzie czasem drobne szczegóły mogą zdecydować na powodzeniu transakcji.