Przewoz osob do 3 5 tony

Od 2011 roku każdy taksówkarz świadczący usługi przewozu dla osób fizycznych musi przedstawiać w samochodzie kasę fiskalną. Z celu tego zwolnieni są ci przewoźnicy, którzy osiągają nasze usługi tylko we kooperacji z pozostałymi podmiotami gospodarczymi.

Kasy fiskalne przenośne dla taksówkarzy wyróżniają się odpowiednimi wymiarami. Zazwyczaj posiadają uchwyty zezwalające na jej stabilny montaż w pojeździe i zasilane są nie właśnie z baterii danych w walucie, tylko jest jeszcze podłączone są do akumulatora samochodowego, dzięki dlaczego nie rozładują się podczas całej zmiany. Urządzenie zwykle jest wyświetlacz, który umożliwia na stosowanie z niej w pracy prostej i poziomej dodatkowo jest trwały na zmienne warunki atmosferyczne. Pamiętajmy, że wskazanie taksometru i kasy powinno być jednoznaczne do odczytania podczas jazdy przez taksówkarza oraz pasażera.
Dodatkowymi funkcjami, znacznie usprawniającymi pracę każdemu przewoźnikowi są: możliwość podłączenia kasy fiskalnej bezpośrednio do taksometru, dzięki czemu paragon można wydrukować automatycznie, opcja udzielania rabatów czy anulowania paragonu w sukcesie kiedy klient zwolni z biegu. Kasa fiskalna dla taksówkarza została zaprojektowana specjalnie z pamiętają o specyfice tego zawodu. Paragon wydrukowany z niej potrafi kilka niestandardowych pozycji, takich jak czas przejazdu, pokonana odległość, numer taksówki czy ilość wykorzystanych firm w konkretnych taryfach. Taksówkarz może także zlokalizować na paragonie wiedzę o wyświadczonych usługach dodatkowych, czyli wniesienie bagażu, przewóz zwierząt itp.
Tak jak wszystka kasa fiskalna przedstawia one znane funkcje – wydruk raportu dobowego, miesięcznego, stanu kasy, raportu rozliczeniowego oraz dodatkowo wydruk raportu ustawień taksometru.
Kasa fiskalna że być same zespolona z taksometrem i liczyć jedno urządzenie, a w działalności takie podejście często się nie sprawdza, bowiem w prawdziwy sposób przeciwdziała ostatnie okres działania narzędzia oraz sprawia konieczność częstej wymiany rolek papieru. Możliwe jest też jej podłączenie do laptopa w kierunku stworzenia odpowiednich funkcji czy aktualizacji oprogramowania.
Kasę można w bezpieczny i silny sposób montować i rozkładać w samochodzie, dzięki dlaczego nie dość, że chyba ona współdziałać z wieloma taksometrami, lub być używana nie lecz w jakimś samochodzie, to mocna ją i wziąć do biura lub domu a tam przygotować wydruki raportów. Gwarantuje to też przed kradzieżą kasy podczas długich postojów.