Przeciwwybuchowy angielski

Zakłady przemysłowe i przemysłowe potrafią być czasem bardzo delikatnym miejscem. Może zdobyć w nich do pożaru, wycieku groźnych substancji lub wybuchów.
Wybuchy są szczególnie niebezpieczne, ponieważ trwa w ich trakcie nagłe wyzwolenie znacznych kwoty energii. Pożar potrafi dość długo się otwierać i przeżyć w godzinę opanowanym, wyciek można neutralizować tamami i sorbentami, natomiast wybuch w trakcie zajścia automatycznie potrafi zabrać trwanie i zdrowie ludzkie. Stanowi wówczas początkiem, dla którego wybuchom należy zapobiegać z wyprzedzeniem.

 

Aby wybuchł mógł wystąpić muszą zostać zrealizowane dwa główne warunki:
1) musi wystąpić mieszanina wybuchowa (w domach produkcyjnych głównie gazowa),
2) musi być inicjator wybuchu (iskra, płomień, wyładowanie elektryczne, lub nowe źródło światła).

By nie dołączyło do powstania mieszaniny wybuchowej, powinniśmy zamontować czujniki wykrywające niebezpieczne gazy. Jeżeli jednak, okazało aby się, że czujniki zawiodły i mieszanina wybuchowa już powstała, należało by zadbać o uniemożliwienie zajścia wybuchu. Ponieważ domy są najczęściej oświetlone dwadzieścia cztery pory na dobę, źródło oświetlenia jest najczęstszym inicjatorem wybuchu.
Oprawa ab 50 stworzona przez firmę WOLF jest ogromnym rozwiązaniem w takich wypadkach. Jest wówczas model oprawy zawieszonej, która przygotuje jest w technologii przeciwwybuchowej. Oprawa ab 50 jest adresowana dla żarowych oraz wysokoprężnych wyładowczych źródeł światła. Oprawa jest przygotowana razem z zastrzeżeniami dyrektywy ATEX (94/9/WE).
Firma WOLF jest ustalonym dostawcą przeciwwybuchowych opraw świetlnych. Zaufanie zdobyła wśród największych firm, dzięki cechy i niezawodności. Spokojnie można zauważyć, że stosując wyroby firmy WOLF takie jak oprawa ab 50, zyskujemy na bezpieczeństwie, prestiżu i spokoju ducha polskim i pracowników.