Pojemnik 8l

Dozowniki celkowe to zdecydowanie wykorzystywane urządzenia. W współzależności od gatunku i charakteru mogą być poświęcone do realizacji różnych zadań.

Dozownik celkowy przeznaczony jest do szczelnego zamykania zbiorników pyłu, które tworzą w warunkach ciśnienia innego niż ciśnienie atmosferyczne. Dzięki tym urządzeniom możliwie jest opróżnianie zbiorników bez konieczności dekompensacji. Temperatura miałów nie potrafi być piękniejsza niż 200 stopni Celsjusza i nie może istnieć mowy o agresywności pyłów.

http://erp.polkas.pl/comarch-demo-altum-erp-optima/Zapraszamy do pobierania wersji demo programów enova365 oraz Comarch ERP Optima. | Systemy ERP | POLKAS

Zasada działania dozownika celkowego jest wystarczająco prosta. Pył ze zbiornika trafia do dozownika przez otwór wlotowy. Dalej stanowi on poruszany w celkach ze skrzydełkami obracającego się bębna.

Dozowniki celkowe mają zbyt zajęcie w porządek ciągły dozować materiały sypkie i drobnoziarniste. Będą toż w szczególności ziarna zbór, mleko w proszku, przyprawy, ziele angielskie, pieprz, cukier, kazeina, sól, pyły filtracyjne itp. Dozowniki znajdują zastosowanie na jakimś momencie produkcji, także w obrębie działania technologicznej linii pakowania produktów, w grupie ważenia oraz dozowania i transportu pneumatycznego.

Zwykle są również stosowane, jako tzw. śluzy odcinające sfery robocze o innych ciśnieniach. Można je łączyć np. na przelocie z cyklonu, z filtra odpylającego lub suszarki. Znajdują oraz zastosowanie przy opróżnianiu zbiorników.

Drinkom z tematów wyposażenia dozowników celkowych może żyć skrzynka elektryczna z falownikiem. Dzięki niej ważna z łatwością dostosować wydajność dozownika do osobistych potrzeb. Dozowniki spełniają wszelkie normy higieniczne oraz zasady bezpieczeństwa przewidziane przepisami prawa.