Pakowanie prozniowe gdynia

Pakowanie próżniowe daje ogromną przewagę nad tradycyjnymi formami pakowania i trzymania. Produkty zapakowane w ostatni technologia dłużej utrzymują świeżość oraz są łatwiejsze w transporcie na dalsze odległości.

Robią one na podstawie odsysania powietrza z opakowania foliowego, które stanowi jednocześnie zgrzewane i hermetycznie zamknięte.
Ważne części każdej nawet podstawowej pakowarki to pompa odsysająca powietrze i listwa zgrzewająca.
Wyróżniamy dwa rodzaje pakowarek:
– pakowarka komorowa – gdzie cały produkt w opakowaniu jest napełniany we wnętrzu specjalnej komory.
Powietrze jest odsysane z wszelkiego wnętrza komory. Jest ostatnie szczególnie modna forma. Po wyjściu procesu zwykle komora zakłada się samoczynnie. Ten gatunek urządzenia pozawala na wielką powtarzalność procesu i sprawność w doborze parametrów ważni i wielkości zgrzewania.
Rozmiary urządzeń wahają się od młodych umożliwiających pakowanie samego produktu na raz do znacznie dużych wymagających specjalnych kół działających w przemieszczeniu sprzętu.
– pakowarka listwowa – prezentuję się zewnętrznym typem ssania.
Zwykle jest ona niskich rozmiarów. Produkty otrzymują się na zewnątrz urządzenia i do środka jest wydawany jedynie koniec worka. Odsysanie więc przeprowadza się na zewnątrz komory. Dla tego rodzaju urządzania chciane są specjalny typ worków przyśpieszające cały proces pakowania próżniowego.

Pytanie zasadnicze jest, który rodzaj wybrać?
Pakowarka listwowa zapewnia lepszą mobilność. Stanowi ona ponad na pewno tańsza niż jej komorowy odpowiednik. Pakowarka listwowa umożliwia obróbkę artykułów o fantazyjnych rozmiarach i gabarytach.
Za pakowarką komorową przemawiają i niższe koszty materiałów eksploatacyjnych, głównie worków. Powtarzalność procesu pakowania i powiązana z ostatnim wspanialsza dawka pakowanych artykułów na doba.
Dla zastosowań amatorskich bądź w małej gastronomi wystarczy mała bezkomorowa pakowarka.
Dla zastosowań komercyjnych w dużych sklepach czy domach produkcyjnych odpowiedniejszym podejściem będzie wybór pakowarki komorowej.
Przyśpiesza to proces pakowania natomiast w znaczniejszym horyzoncie czasowym pozwoli na zaoszczędzenie kosztów worków.
Na Naszym targu jest dużo producentów pakowarek.
Tepro to nazwa produkująca pakowarki próżniowe, będąca na rynku już 50 lat!