Oswietlenie awaryjne modul

Systemy oświetlenia awaryjnego są dużo dużą kwestię w przemyśle. W halach produkcyjnych, gdzie pracownicy obsługują maszyny będące dostępne części ruchome, w wypadku nagłego braku oświetlenia potrafią oni pozostać trwale okaleczeni, a nawet może stać zagrożone ich bycie. W punkcie utraty zasilania elektrycznego, urządzenia co prawda przestaną działać, ale silniki rozpędzone do wysokich obrotów zatrzymają się tylko po paru sekundach od przerwania wpływu prądu.

Chociażby w niniejszych instytucjach, gdzie zastosowano systemy automatycznie hamujące pracę ruchomych elementów po odłączeniu napięcia, ich zachowanie niemal absolutnie nie jest natychmiastowe. Aby zapobiec takim zdarzeniom należy stosować systemy oświetlenia awaryjnego. Liczą się one na inne typy, ale zadaniem wszystkiego spośród nich istnieje zachowanie oświetlenia pomieszczeń przez dobry moment po zaniku zasilania. Dzięki temu pracownicy mogą bezpiecznie zatrzymać maszyny, oraz w razie towarzyszącego pożaru - łatwo opuścić budynek.

Najpopularniejszym systemem oświetlenia awaryjnego, dobrego nie chociaż w sektorze lecz więcej w lokalach mieszkalnych, są specjalne oprawy oświetleniowe. Oprawwa oświetlnia awaryjnego posiada wbudowany mały akumulator, który magazynuje energię elektryczną w toku codziennej pracy instalacji. W punkcie nagłego zaniku napięcia, specjalny układ elektroniczny przełącza zasilanie oprawy na moc z akumulatora. Do czasu wybrania się baterii światło jest włączone. System opraw ma niestety pewne wady, którymi jest traktowanie małych akumulatorów, starczających na zaledwie kilkadziesiąt, i czasem tylko kilkanaście minut działania oświetlenia.

Inny sposób teoretyczny do wprowadzania w sektorze polega na wygospodarowaniu dodatkowego pomieszczenia, gdzie są zainstalowane duże akumulatory i programy sterujące. Można także użyć generatora, dzięki dlaczego nie tylko oświetlenie awaryjne będzie mogło robić wiele godzin, ale energię będzie mocna także oddać do różnych urządzeń, na wzór komputerów czy niektórych maszyn.