Orzezwienie ang

W upalne dni ludzie często marzą o napoju, który dodatkowo zaspokoiłby ich wymaganie oraz orzeźwił. W takim wypadku najlepiej sprawdzają się koktajle na bazie mleka, kefiru, jogurtu naturalnego czy te kruszonego lodu. W internecie oraz książkach kucharskich można odnaleźć mnóstwo wzorów na świeże napoje tego sposobie. Oczywiście można zaopatrzyć się w dobre koktajle w restauracji, sklepie lub lodziarni, ale o zapoznać się uczyć je temuż. Jest to nie tylko zdecydowanie tańsze rozwiązanie, ale same większe. Eksperymenty w kuchni dają wielką satysfakcję. Z pewnością nasze starania docenią członkowie rodziny albo znajomi, którzy wpadną z wizytą w wszelki upalny dzień.

Koktajl bananowyKoktajlem, który tenże najczęściej przygotowuję, jest ostatni o smaku bananowym na podstawie mleka. Banany można zdobyć o wszystkiej porze roku, nie tylko latem, a mleko to fakt wyposażenia każdej lodówki. Dodatkowo banany to drinki z najtańszych owoców na rynku. Otrzymany napój jest piękny, smaczny i pożywny - ale każdy gęsty koktajl można rozpatrywać jak oddzielny posiłek.

Koktajl truskawkowyInnym popularnym sposobem koktajlu jest ten o smaku truskawkowym. Najlepiej wykonywać go w sezonie letnim, od czerwca do sierpnia, kiedy truskawki są najlepsze i widoczne na dowolnym stoisku. Skutecznym wyjściem jest związanie mleka, truskawek i bananów - ta wyjątkowa praca będzie jedynym doznaniem dla własnych kubków smakowych.

Tak można mówić przepisy bez końca. Koktajl o smaku owoców leśnych, stworzony z malin, jeżyn i jagód? Dlaczego nie! I że brzoskwiniowe orzeźwienie? W przypadku brzoskwiń jako baza koktajlu doskonale sprawdzi się kruszony lód niż mleko lub kefir. I co powiesz na mix truskawki i kiwi, zakrapiany cytryną? Pamiętaj tylko, by upewnić się, że kiwi nie jest gorzkie - mówię z doświadczenia.

Rozdrabniarka do owocówOczywiście plan na koktajl i finalne produkty to dotychczas nie wszystko. Trzeba pamiętać dobry sprzęt. Doskonale sprawdzi się wielofunkcyjny robot kuchenny z skutecznej firmy lub solidna rozdrabniarka do owoców. Na placu jest sporo takich efektów i o przeznaczyć chwilę na ich porównanie, aby dobrać taki, który najlepiej zaspokoi swoje życzenia i potrzeby. Uważam, że warto zainwestować w blender z pracą kruszenia lodu, który przyda się nie jedynie do deserów owocowych, ale same na przykład do robienia mrożonej kawy.