Obowiazek zgloszenia kasy fiskalnej

systemy finansowo księgoweSystemy finansowo księgowe - POLKAS & COMARCH - Systemy ERP

Lista stresów i prac, które tworzone są obowiązkiem posiadania kasy fiskalnej, wydłuża się. Znajdują się na niej zaś lekarze, i fryzjerzy, trafili także na nią mechanicy samochodowi. W ich przypadku wybór kasy fiskalnej staje się ważnym zadaniem. Dlaczego? Bo z powodu warunków prowadzących w sklepach mechanicznych także ze względu na fakt, iż mechanik często musi iść poza warsztatem, jego lada fiskalna musi spełniać dobre warunki.

 

Ponieważ mechanik pragnie liczyć kasę fiskalną, powinien wybrać takie urządzenie, które będzie mu daleko proponować przez wiele lat. Kasa dla mechanika powinna być przede każdym urządzeniem trwałym. Wiadomo, że na placu warsztatu nie zawsze panuje idealna temperatura, a liczne pyły oraz płyny sprawiają, że dobre meble biurowe mogą się psuć zbyt szybko. Pewność jest zatem pierwszą klasą, którą winno się wyróżniać urządzenie rejestrujące dla mechaników. Kasa fiskalna dla mechanika nie potrafi istnieć za wysoka. Działa to przede każdym tych, którzy uczestniczą w małych zmianach na gruncie posesji klienta lub którzy jeżdżą w mieszkanie, w którym dołączyło do awarii. I że dużo usterek można naprawić bez potrzebie odwiedzania warsztatu, mobilność tu jest ogromnie ważna. Przecież paragon trzeba wystawić-nawet jeśli drobna naprawa miała znaczenie poza warsztatem. Kasy fiskalne przenośne dla instalatorów to związanie małej, funkcjonalnej i zdrowej kasy z ogromnymi możliwościami.;Wybierając kasę fiskalną do punktu samochodowego warto pamiętać oraz o klawiszach funkcyjnych. Umożliwiają one obsługę klienta. Warto także wybierać takie kasy, które tworzą wystarczająco wysokie klawisze. Dla mechanika, który przez dłuższy okres męczył się z pozycją w niezbyt ładnym i chłodnym warsztacie wciskanie maleńkich klawiszy będzie natomiast koszmarem. Im wyższe klawisze – tym pełniejsza wygoda.
Mechanik, też jak wszelki kolejny podatnik zobowiązany do posiadania kasy fiskalnej, musi myśleć o sporządzaniu raportów dobowych i miesięcznych, i przede wszystkim o przechowywaniu przez 5 lat kopi paragonów z kasy. Kopie takie można albo drukować, albo archiwizować w strukturze cyfrowej. Mechanik może zatem wybrać, czy woli kasę pozwalającą na druk kopi paragonów, czy położy na takie urządzenie, które kopiuje i archiwizuje dokumenty w grupy cyfrowej. Ze względu na warunki trwające w sposobach mechanicznych oraz delikatność papieru, korzystniejszym podejściem jest mienie z kas z elektroniczną kopią paragonów.