Obowiazek serwisowania kasy fiskalnej

Razem z ustawą o podatku VAT obowiązek posiadania kasy fiskalnej ma jakikolwiek przedsiębiorca, który odbywa usługi czy robi transakcji na sytuację osób fizycznych i rolników liczących się na platformie ryczałtu. Do końca 2016 roku podatnicy mogą także czerpać z wybranych przywilejów podatkowych, bez konieczności nabywania kas fiskalnych.

Kiedy nie ma obowiązku posiadania kasy. Drinkiem z przepisów, który obowiązuje do końca 2016 roku, jest przepis opowiadający o tym, że przedsiębiorca, którego roczne ruchy w poprzednim roku rozliczeniowym nie przekroczyły 20 tysięcy złotych netto, nie ma celu rejestrowania sprzedaży poprzez wystawianie paragonów fiskalnych. W przypadku firm, które podjęły realizacja w porządku stania roku rozliczeniowego, limit 20 tysięcy złotych należy przeliczyć proporcjonalnie do wielkości miesięcy prowadzenia praktyki w danym roku.

Kasa fiskalna - kiedy rozpocząć rejestrację sprzedaży. W latach 2015 - 2016 w zestawie przedsiębiorstw, jakie pragną wydawać paragony, pojawili się kolejni przedsiębiorcy, m.in. warsztaty samochodowe, specjaliści i lekarze stomatolodzy, fryzjerzy i gabinety kosmetyczne, prawnicy lub firmy gastronomiczne, które nie wykonują naszych pomocy w samolotach. Za wyjątkiem usług gastronomicznych pozostali przedsiębiorcy mają obowiązek rozliczania sprzedaży przez kasy finansowe w stylu natychmiastowym, natomiast przedsiębiorstwa, których zajmuje limit 20 tysięcy złotych obrotu, mogą dostać kasę fiskalną w procesie 2 miesięcy po przejściu tego kredytu. Ten jedyny cel w 2016 roku dotyczy także przedsiębiorców, jacy oferują bilety na przejazdy pasażerskie z możliwością spłacenia ich w różny rodzaj niż gotówką oraz przedsiębiorców, którzy spłacalibyśmy się na podstawie faktur za wykonane usługi na sytuację osób fizycznych, przy czym rocznie nie wystawili dobrze niż 50 faktur dla maksymalnie 20 usługobiorców.

Niezależnie od wysokości obrotów ustawodawca stworzył i katalog produktów, których sprzedaż koniecznie wymaga być dokumentowane paragonem z kasy. Do wspomnianych produktów należy: sprzedaż gazu płynnego, stronie do silników i indywidualnych silników, przyczep i naczep, sprzętu fotograficznego, wyrobów z metali szlachetnych, perfum, napojów alkoholowych oraz wyrobów tytoniowych.