Mikroskop dla dzieci

http://www.comarch-polkas.pl/oferta/oprogramowanie-dla-biznesu/Oprogramowanie dla biznesu - POLKAS & COMARCH - Systemy ERP

Mikroskopy umożliwiają spojrzenie wewnątrz mikroświata, są one urządzeniami założonymi w projekcie obserwacji bardzo małych obiektów, których subtelne detale są na ogół niewidoczne dla nieuzbrojonego ludzkiego oka. Mikroskop stawia się z dwu ogniskujących zespołów soczewek, jakie są położone na wynikach rury nazywanej tubusem. Zespół soczewek dany do przedmiotu decyduje się mianem obiektywu. Z zmiany drugi zestaw soczewek nosi nazwę okularu i doprowadza on kończenie obserwacji. Wewnątrz tubusa za sprawą obiektywu zostaje wytworzony wewnątrz obraz rzeczywisty, powiększony i odwrócony, który jest zauważany przez obserwatora dzięki okularowi. Ze powodu na współistnienie obydwu zespołów soczewek, obraz widziany jest udany, powiększony i prosty. Mikroskopy metalograficzne stanowią typ mikroskopów ludzi do poszukiwań na próbkach nieprzezroczystych. Wśród mikroskopów metalograficznych odznacza się mikroskopy świetlne oraz mikroskopy elektronowe.

Co możemy oglądać za pomocą mikroskopu metalograficznego?
Same badania mikroskopowe za pomocą mikroskopów metalograficznych polegają na pobraniu próbki z konkretnego wyrobu, a potem wyszlifowaniu i wypolerowaniu danej powierzchni, czyli wykonaniu tzw. zgładu metalograficznego, który po ewentualnym wytrawieniu zostanie poddany obserwacji mikroskopowej. Ujawnienie struktury konkretnego metalu, a również jego stopów i wad niewidocznych gołym okiem jest ważny cel badań metalograficznych na mikroskopie świetlnym. Pomagają one identyfikację zróżnicowania komponentów strukturalnych i sformułowanie ich morfologii, ilości, wymiarów tudzież rozmieszczenia. Mikroskopy metalograficzne zezwalają na budowanie obserwacji zgładów metalowych i przełomów. Dzięki precyzyjnemu wykonaniu soczewek, mikroskop metalograficzny pozwala wykryć mikropęknięcia, umożliwia obliczenie udziału fazowego oraz obserwacje wtrąceń i drugich cech materiałowych.