Kto ma obowiazek wprowadzenia kasy fiskalnej

Polacy znani są z przedsiębiorczości. Ta cecha znana jest w naszym narodzie od zarania dziejów. Na pewno wielu z państwa prowadzi lub zastanawia się nad otwarciem własnej działalności gospodarczej. Prowadzenie firmy wiąże się z wieloma obowiązkami, ale także przynosi wiele korzyści. W naszym kraju, podobnie jak w zdecydowanej większości krajów na świecie, obowiązuje obowiązek dzielenia się zarobkami z państwem.

Nie jest to niestety najprzyjemniejsza część prowadzenia biznesu, lecz jest nieodzowna. Warto w tym miejscu wspomnieć, że przedsiębiorców obowiązuje obowiązek wprowadzenia kasy fiskalnej novitus deon e na rzecz rozliczania dochodów. Niestety od jakiegoś czasu obowiązuje on każdego przedsiębiorce, nawet najmniejszych podmiotów, prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Tak się składa, że obowiązek dotknął też na ten przykład taksówkarzy, czy krawcowe. Nie jest to naszym zdaniem najlepsze rozwiązanie, ale nadrzędność norm prawa jest konieczna – “dura lex sed lex” (“twarde prawo, ale prawo”). W związku z tym wychodzimy z ofertą kas fiskalnych dla przedsiębiorców.

Można przebierać w naszej ofercie, oferowane są różne kasy, od tych tańszych po profesjonalne, dla poważnych biznesmenów. W Polsce istnieje tysiące firm. Z przeprowadzanych regularnie badań wynika, że wykazujemy się niesamowitą przedsiębiorczością na tle krajów europejskich. Szczególnie absolwenci studiów wyższych są zainteresowani wystartowaniem z własną działalnością gospodarczą. Kasy fiskalne spotkamy w taksówkach, małych sklepikach osiedlowych, czy też w ogromnych hipermarketach. Obowiązek rozliczania przychodów spoczywa na wszystkich. Kasy fiskalne wyręczają Cię z konieczności mozolnego rozliczania wszystkich transakcji, których dokonujesz w ciągu działalności. Dzięki stosowaniu kasy urząd skarbowy jest pewien, że prowadzisz swoją działalność legalnie i rozliczasz się w sposób uczciwy i rzetelny ze swoich dochodów.

Obsługa kasy jest dziecinnie prosta, nauczenie się obsługi kasy trwa godzinę, a nawet krócej – dlatego są one takie funkcjonalne. Od każdej transakcji kupna – sprzedaży odprowadzany jest podatek VAT, który jest później oddawany Państwu. Klient, który kupuje u Ciebie towar dostaje rachunek w postaci paragonu. Jest to dowód zakupu, który może później posłużyć jako dowód zakupu, czy też do złożenia ewentualnej reklamacji.

 

POLKAS
Pasternik 94, 31-354 Kraków
12 634 05 44
http://www.polkas.pl