Kasy fiskalne ktora wybrac

Kilka lat temu jej zakup był dużym wydatkiem i wiązał się z poważnym uszczupleniem portfela. Dziś najtańsze modele możemy dostać za kilkaset złotych. Kasy fiskalne, bo o nich mowa, są już standardem w większości przedsiębiorstw. Pojawia się jednak pytanie, które urządzenie wybrać?

Nie ma łatwej i prostej odpowiedzi. Tym bardziej, że rynek wręcz pęka w szwach. Lista dostępnych modeli, ich dodatkowych funkcji i unowocześnień jest długa, dlatego dokonując zakupu łatwo można się pogubić.

Przede wszystkim warto oszacować, jakie potrzeby ma nasze przedsiębiorstwo. W dużym sklepie, gdzie prawdopodobnie będzie wielu klientów, optymalnym rozwiązaniem będą większe gabarytowo kasy. W tym przypadku znaczenie ma wygoda i funkcjonalność.

Inaczej sytuacja prezentuje się w przypadku przedsiębiorstw mobilnych. Tu akurat – jak z resztą wskazuje sama nazwa – najlepiej egzamin zda mobilna kasa fiskalna. To urządzenie zupełnie bezprzewodowe, dedykowane do pracy w terenie. W kasy przenośne najczęściej wyposażają się firmy cateringowe, czy chociażby zajmujące się przewozem pasażerskim. Nie dość, że takie urządzenie możemy zabrać ze sobą, to dodatkowo zazwyczaj jest proste w obsłudze. Na co należy zwrócić uwagę, decydując się na to rozwiązanie? Przede wszystkim na wytrzymałość baterii. Jej żywotność może okazać się kluczowa w naszej pracy. W końcu rozładowana w trakcie dnia kasa fiskalna może okazać się dużym problemem i przeszkodą. Na szczęście na rynku jest coraz więcej modeli, oszczędnie korzystających z prądu, a przez to pracujących zdecydowanie dłużej.

Każdy przedsiębiorca, zaczynający pracę z kasą fiskalną musi jednak pamiętać, że nie wystarczy wyposażyć się w odpowiedni model urządzenia. Trzeba go jeszcze zarejestrować w Urzędzie Skarbowym. Niestety musimy przygotować się na jedną lub dwie wizyty we wspomnianej Skarbówce. Do tego dochodzi obowiązkowy proces fiskalizacji, bez którego urządzenie nie będzie pracowało legalnie i sprawnie.

Co gdy już załatwimy wszelkie formalności? Możemy zacząć sprzedaż, pamiętając jednocześnie o regularnych przeglądach. Okresowo musi je przejść każda zarejestrowana kasa fiskalna. To obowiązek, którego niedopełnienie jest wykroczeniem finansowym i wiąże się z grzywną.


POLKAS
Pasternik 94, 31-354 Kraków
12 634 05 44
http://www.polkas.pl