Kasa fiskalna obowiazkowy element sprzedazy

W dzisiejszych czasach nikt nie wyobraża sobie sklepu bez kasy fiskalnej. Kasy fiskalne sklep to urządzenia, które rejestrują wszystkie operacje fiskalne, w tym kwoty podatku dochodowego. Rejestrację sprzedaży na kasie realizuje się poprzez wprowadzenie kodów sprzedażowych, towarów albo usług, bezpośrednio z klawiatury wmontowanej w kasę lub za pomocą czytnika kodów. Nazwy produktów lub usług należy wcześniej zaprogramować w pamięci kasy.
Stosowane w Polsce kasy fiskalne wyposażone są w pamięć fiskalną o właściwościach OTP, w której na koniec dnia sprzedażowego zapisywany jest obrót netto oraz brutto, wyszczególniając różne stawki VAT.

http://erp.polkas.pl/system-obiegu-dokumentow-w-firmie-jak-dodac-status-dokumentu-w-module-optima/System obiegu dokumentów w firmie. Jak dodać status dokumentu w module Optima? | Systemy ERP | POLKAS

Nowoczesna kasa fiskalna wyposażona jest nie tylko w ekran lcd, ale również w bezprzewodowy dostęp do internetu. Coraz częściej możemy zaobserwować zmiany w produkcji kas fiskalnych. Są one coraz mniejsze co pozytywnie wpływa na codzienny komfort pracy oraz sprawność realizacji obsługi klienta.
Nowoczesne modele pozwalają bez problemu i w sposób intuicyjny zarejestrować sprzedaż i przygotować raport fiskalny.
Urządzenia coraz częściej produkowane są z miękkich i przyjemnych w dotyku materiałów, co również wpływa na komfort pracy.

Większość nowoczesnych kas współpracuje z komputerem oraz pozwala na podłączenie czytników kodów kreskowych oraz terminala płatniczego.
Nowoczesny kasy fiskalne są zaprojektowane tak, aby w przypadku wymiany rolki papieru, użytkownik miał bardzo łatwy dostęp do niezbędnych elementów.
W przypadku awarii kasy użytkownik musi wezwać serwis, który jest upoważniony do naprawiania kas fiskalnych. Spowodowane to jest tym, że każda nowoczesna kasa fiskalna jest zaplombowana i nie może być otwierana przez właściciela. Przeglądów może dokonywać tylko serwisant, albo urzędnik skarbowy.
Podczas kontroli z Urzędu Skarbowego sprawdzana jest w szczególności zawartość pamięci fiskalnej, nienaruszalność plomb oraz wpisy w książce serwisowej o terminowych przeglądach kasowych. W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości na właściciela może zostać nałożona kara finansowa.