Kasa fiskalna elzab youtube

Z kasami fiskalnymi spotykamy się w każdym sklepie lub supermarkecie - jednym słowem tam, gdzie realizowana jest sprzedaż detaliczna. Ale od początku. Co obecne istnieje kasa fiskalna?

Kasy fiskalne inaczej te nazywane kasami rejestrującymi to nic innego jak urządzenie elektroniczne, dzięki jakiemu potrafimy stwierdzić zakup i kwotę podatku handlowego i VAT należnego ze sprzedaży detalicznej. Na świecie są urządzenia fiskalne, jakie nie posiadają pamięci fiskalnej, oraz dane o zakupach rejestrowane są w międzynarodowej zabezpieczonej pamięci.

Obecnie w Polsce kasy są urządzone w pamięć fiskalną o wartościach OTP (One Time Programming), które określone są unikalnym numerem, w jakiej na wykonanie doby sprzedaży zalecane są kwoty netto i podatku. Oczywiście, do tego zapisuje się łączna kwota podatku i cen brutto.

Podział kas fiskalnych.Ze względu na budowę kasy rejestrujące liczy się na naturalne kasy Electronic Cash Register (ECR), które:- współpracują z komputerami;- są drukarkami fiskalnymi;- są kasami komputerowymi;- systemy typu POS/EPOS (Point of Sale / Electronic Point of Sale);- są terminalami kasowymi.

Systemy, które są używane w sumach dzielą się też na dwa główne systemy:- systemy autonomiczne (program pracy kasy i program aplikacyjny wydobywają się wewnątrz kasy, takie jak: POS, ECR, pełna baza towarowa PLU, lista kodów, nazwy towarów przyporządkowanymi symbolami literowymi stawek podatku PTU (Podatek od artykułów zaś usług));- systemy bazujące na komputerze (w niniejszej kasie brakuje klawiatury numerycznej lecz drukarka fiskalna posiada kilka przycisków do wydruku raportu fiskalnego dobowego. Sprzedaże w współczesnej kwocie przeprowadzane są przy pomocy programu aplikacyjnego zawartego na komputerze, który również steruje zestawem instrukcji fiskalnych).

Firma