Kasa fiskalna dla malego przedsiebiorcy

Wybór kasy fiskalnej musi być dobrze przemyślany. To nie ulega wątpliwość. Jedno z kryteriów, które jest poddawane dokładnej analizie podczas zakupu kasy fiskalnej to rodzaj prowadzonej działalności. Wymaga to określenia wielkości asortymentu, którym firma dysponuje, ilości dziennie obsługiwanych klientów, tempa ich obsługi. Ale nie tylko, warto także zastanowić się czy wymagane jest podłączenie do kasy fiskalnej urządzeń elektrycznych, takich jak, na przykład: czytnik kodów kreskowych czy waga.

Zadajmy kolejne pytanie, czy nasza kasa fiskalna może być zaprogramowana poprzez wprowadzenie pewnych stałych kody kreskowych, które są powtarzalne i niezmienne czy być może wymagana jest integracja z jakimś programem magazynowym? Jest to ważne w zależności od tego czy sprzedaż dotyczy stałego asortymentu usług czy produktów czy jednak są to dynamicznie zmieniające się kwestie. Urządzenie fiskalne dla małego przedsiębiorcy to zazwyczaj małe kasy fiskalne. W większości przypadków okazują się one w pełni wystarczające. W zależności od modelu, można takie urządzenia stosować samodzielnie, ale również niektóre modele umożliwiają integrację z urządzeniami elektrycznymi czy systemem komputerowym. Jeśli dodatkowe urządzenie są niezbędne to podkreślamy trzeba dobrze zorientować się w kwestii wyboru odpowiedniego modelu, gdyż nie każda kasa fiskalna jednostanowiskowa umożliwia rozwiązania w postaci tego typu udogodnień.

Kolejne pytanie, na które mały przedsiębiorca musi sobie odpowiedzieć to czy potrzebna jest mu kasa przenośna, czy w zupełności wystarczająca może okazać się kasa jednostanowiskowa. Jeśli paragony są wystawiane poza siedzibą firmy to jednak warto wziąć pod uwagę kasy przenośne, które są wytrzymałe i odpowiednio dostosowane do przenoszenia z miejsca na miejsce. Warto tutaj też uwzględnić perspektywy przedsiębiorstwa, gdy na przykład mała pizzeria na przestrzeni jakiegoś czasu może planować poszerzenie profilu swojej działalności o dojazd do klienta. Wówczas stosowanie kasy przenośnej okazałoby się dużo bardziej skutecznym i profesjonalnym rozwiązaniem.

Trzeba również zwrócić uwagę na mechanizm drukujący. Gdy nie chcemy i nie mamy potrzeby bardzo szybkiej obsługi klienta to wystarczający będzie mechanizm igłowy. Mechanizm termiczny w prawdzie jest cichy i szybki, ale także droższy, dlatego jest konieczny w przypadku małych firm.


POLKAS
Pasternik 94, 31-354 Kraków
12 634 05 44
http://www.polkas.pl