Kasa fiskalna 700 zl

Wszyscy podatnicy świadczący usługi na praca osób fizycznych, nieprowadzących działalności gospodarczej, mają obowiązek prowadzenia ewidencji z użyciem urządzeń fiskalnych, takich jak, kasa lub drukarka fiskalna.

Kasa fiskalna jest sprzętem, z lat powszechnie wprowadzanym w biznesach, ale i przez innego rodzaju usługodawców, rozpocząwszy z serwisów internetowych, na lekarzach kończąc.
Drukarka posnet jest prosta u innego rodzaju przedsiębiorców. Czerpią z niej przede każdym wielkie sieci handlowe, wystawiające dziennie nawet kilka tysięcy paragonów.
Zastanówmy się jednak, dlaczego kasa nie nadawałaby się do tego, lecz również może obsłużyć sporą suma paragonów? Zgoda, ale kasa nie wydrukuje nam faktury VAT dodatkowo w fabrykach niebędących takiego sprzętu, wypisuje się je ręcznie, co nie jest wartościowe z artykułu widzenia poprawy efektywności i obsługi. To wpływa, że coraz chętniej, nawet mniejsze firmy sięgają po tego standardu rozwiązania.
Zakup drukarki nie jest popularni, godzi się z koniecznością wyłożenia grubo ponad dwóch tysięcy jasnych i należy pamiętać, że narzędzie to, w przeciwieństwie do waluty, absolutnie nie pracuje samo. Do jego obsługi wskazany jest wtedy komputer zaopatrzony w właściwi program sprzedażowy, to jeszcze są koszty, ale korzyści ogromne. Mamy to możliwość śledzenia rozchodu sprzedawanych towarów już w sezonie druku paragonu, natomiast nie, jak w sukcesu kas fiskalnych, tylko po odczycie sprzedaży przez program magazynowy.
Wybierając drukarkę należy mieć o tymże do jakiej bazy towarowej (ilość kodów PLU), nasze urządzenie ma dawać i wybrać o prawie 20 procent większe, niż jest nam potrzebna w poszczególnym okresie, bo pojemności nie odda się zwiększyć, i ilość naszego wyboru może wzrosnąć. Kolejny istotny element, na który wymagamy zwrócić uwagę, to dobowa ilość wystawianych paragonów.

Drukarki liczymy ze powodu od wielkości kodów i wydawanych paragonów na:
– małe / przenośne- średnio 100- 150 biletów na dzień
– sklepowe- dane do wysokich placówek handlowych i pamiętających mocno rozbudowaną bazę towarów.
Obecnie bierze się urządzenia posiadające tylko samą rolkę papieru na paragony dla klientów, bo kopia kierowana jest elektronicznie, na stronie SD.