Jak radzic sobie z bledami w ksiegowosci

W ostatnim czasie w różnego rodzaju spółkach, na terenie całego kraju mieliśmy do czynienia z rażącymi błędami księgowych. Kierownictwa firm, owe błędy starały się ukrywać, co wywołało wściekłość i oburzenie wśród pracowników.
Z powodu błędów księgowych nie dostali oni pensji za miesiąc listopad, a wyrównanie otrzymają dopiero w styczniu.


To niedopuszczalne, nie mam za co kupić karpia… nie mam za co w ogóle zorganizować świąt- opowiada dziennikarzowi naszej gazety jedna z pracownic.
Oliwy do ognia dolewa fakt, że w listopadzie menedżerowie jednej z firm obiecali swoim pracownikom bony na święta, które miały wynosić nawet 20 % średniej miesięcznej pensji. Zmotywowani tymi słowami robotnicy przez cały miesiąc jeszcze bardziej przykładali się do wykonywanych przez siebie obowiązków, dzięki czemu firma osiągnęła większy o 5 % w porównaniu z miesiącem zeszłym zysk.
Na obietnicach otrzymania bonów się jednak skończyło…
Nie jest to odosobniony na terenie naszego kraju przypadek, w ostatnim czasie było ich więcej. Część pracowników zamierza dochodzić swoich praw na drodze sądowej i w ten sposób ubiegać się o odszkodowania. Nie widzą innej możliwości niż ‘pójście na wojnę’ z firmą, która jest niewypłacalna.
Co jednak robić by tego rodzaju błędów uniknąć w przyszłości ? Pomocny w tym celu może okazać się optima program księgowy. Jest to system, instalowany na komputerach nie tylko księgowych, ale i menedżerów. Pozwala on na zaplanowanie wszystkich zbliżających się inwestycji i zmniejszenie zachodzącego z tym ryzyka. Poza tym program, dzięki wbudowanym bazom danych i pamięci on-line stale optymalizuje działania używających go ludzi. W razie potrzeby jest w stanie zauważyć, że przelewy zostały puszczone na nieprawidłowe numery kont. Jest też w stanie przypomnieć o tym, co aktualnie powinno zostać wykonane, aby trzymać się z góry narzuconego terminarza.
Program ten jest używany na zachodzie Europy, gdzie zyskał sobie wielkie rzesze zwolenników. Jest praktycznie bezawaryjny, dzięki zapisywanym co 10 sekund w pamięci danym, nie utracimy wyników swojej pracy nawet gdyby akurat wyłączono nam prąd.