Gaszenie pozarow gry jeja

programy do zarządzania firmąOprogramowanie dla firm | Systemy ERP | POLKAS

Podczas prób gaszenia pożarów wielu ludzi odruchowo sięga po wodę. Stanowi wtedy najciekawszy także dużo modny środek gaśniczy. Jednak strażacy, specjaliści z gaszenia pożarów, nie ciągle się na nią zamierzają. Wybór środka gaśniczego zależy od palącego się materiału.

Piany gaśnicze
Piany gaśnicze świetnie sprawdzają się między innymi podczas pożarów cieczy palnych takich jak benzyna czy alkohole. Pianą nie można gasić palących się metali alkalicznych czy instalacji elektrycznych a wszelkiego co reaguje z wodą. Z serii proszki gaśnicze mają największe zastosowanie.
W współzależności z posiadanego składu mogą być zużywane do gaszenia prawie całych ważnych się materiałów. Gazy gaśnicze, z jakich najmodniejszy jest dwutlenek węgla, skuteczne są w gaszeniu pożarów węgla kamiennego, koksu i siarki oraz takich metali jak potas, sód, wapń, żelazo i cynk. Natomiast woda doskonale wykonywa nasze postanowienie w zetknięciu z palącymi się ciałami stałymi pochodzenia organicznego, jak na przykład drewno, papier, węgiel, słoma.

Steam fire extinguishing czyli para jako sposób gaśniczy
Podobne życie jak woda jest para jako sposób gaśniczy (steam fire extinguishing). Zapewne stanowić używana w sukcesach płonięcia tych jedynych materiałów. Zasadnicza różnica pomiędzy parą i wodą liczy na tym, że wodę można brać w każdym miejscu, a parę wyłącznie w zamkniętych pomieszczeniach o pojemności nie silniejszej niż 500 metrów kwadratowych. W prawdziwszych mieszkaniach działanie pary pokazuje się nieefektywne. Do skutecznego gaszenia pożarów potrzebna jest nie tylko znajomość środków gaśniczych uprawnionych do nowych substancji, a także zasady ich grania i przedstawiania w obszar pożaru.