Gabinet rehabilitacji a kasa fiskalna

Rok 2015 roku przyniósł zmiany dla lekarzy prowadzących działalność gospodarczą. Od 1 marca ubiegłego roku w prawie każdych gabinetach pojawiły się kasy fiskalne elzab mini e. Lekarze liczący się z pacjentami zostali zobowiązani wszystkie przychody ewidencjonować za uwagą tego dania. Mimo protestów środowisk medycznych rozporządzenie ministra w kwestii kas fiskalnych zostało wprowadzono w mieszkanie.

Podnoszono zarzut, że wizyty domowe będą niemożliwie, a emerytowani lekarze zwolnią z zachowania działalności, z powodu trudności z obsługą kasy. Zarzuty okazały się chybione. Sprzedawcy kas biorą w bliskiej możliwości zarówno małe, mobilne urządzenia, kiedy oraz mocne przeznaczone dla gastronomii i handlu. Nie wolno także zgodzić się ze określeniem, że obsługa kasy jest skomplikowana. Przykładem oczywiście potrafią stanowić usługi medyczne. Lekarz świadczący usługi ratujące życie, wystarczy, że na kasie będzie stanowił zaprogramowane 2 lub 3 pozycje. Dodatkowym obowiązkiem jest właśnie wydrukowanie raportu dobowego oraz miesięcznego. Ponadto raz na dwa lata musi być przeprowadzony przegląd kasy, przez upoważnionego do ostatniego serwisanta.

Według obowiązującego rozporządzenia Ministra Finansów nie tylko gabinety lekarskie zostały zobligowane do wprowadzenia kas fiskalnych, Do nowych grup zawodowych posiadających te dania od ubiegłego roku, bez powodu na wysokość obrotów zaliczymy między innymi: - prawników, - księgowych, - mechaników samochodowych, - fryzjerów, - kosmetyczki.

Obowiązujące obecnie rozporządzenie traci moc 31 grudnia 2016 roku. Że w roku 2017 wszyscy przedsiębiorcy prowadzący sprzedaż i utrzymujący usługi na pracę osób fizycznych nieprowadzących działalność gospodarczą. Jak sądzi Ministerstwo Finansów stanowi zatem ostatni środek na konfrontację z szarą strefą w handlu oraz usługach.

Budzi się pytanie, albo w latach następnych też będzie mocna skorzystać z pomoce na zakup kasy. Obecnie wynosi ona 700 zł. Może z niej wykorzystać wszystka kobieta, która w sezonie zainstalowała kasę oraz prawidłowo powiadomiła o tym tytuł skarbowy. Urząd skarbowy ma 30 dni na rozpatrzenie wniosku o zwrot 700 zł. Czy będzie mocna wygrać z tej pomocy w latach następnych, wyjaśni się jak Ministerstwo opublikuje nowe rozporządzenie.