Drukarka fiskalna posnet thermal

Drukarki fiskalne często mylone są z kasami fiskalnymi, a w teraźniejszości są to dwa nowe urządzenia o kolejnych możliwościach. Drukarki finansowe to dużo rozbudowane kasy fiskalne. W sukcesie kas do uprawiania sprzedaży przydatna jest kasa i sprzedawca, zaś jeżeli chcemy używać drukarek fiskalnych obowiązkowo występować musi komputer i specjalistyczne oprogramowanie.

Takie drukarki najczęściej kojarzone są w środowiskach gdzie bazy efektów są znacznie szybkie, rzędu kilkudziesięciu tysięcy. Pomagają one, oczywiście jak kasy, drukowanie paragonów finansowych i prowadzenie sprzedaży. Jednak są konkretne zalety drukarki fiskalnej, które ukazują przewagę ich ponad kasami fiskalnymi. Samą z obecnych wartości stanowi okazja kontrolowanie stanu magazynowego produktów, które mamy w kolekcji. Jest więc urządzenie, dzięki któremu można uniknąć sytuacji, w jakiej w interesie zabraknie jakiegoś produktu. Dodatkowo do takich systemów można wprowadzić promocje. Nie właśnie zwykłe obniżki cen, ale możliwość sprzedaży wielu wyników w pliku w mniejszej cenie. Bezpośrednio z takich drukarek można stworzyć wydruk paragonów, a i fakturę VAT.

Do sprzedaży trafiły także drukarki fiskalne z propozycją bycia kopii elektronicznej paragonów. Sprzedawcy mają obowiązek przechowywać paragony przez 5 lat, co w wypadku kas fiskalnych czy niektórych modeli drukarek fiskalnych zobowiązuje się z przechowywaniem wydrukowanych paragonów przez wszystek ten termin. Rozwiązanie dawane w ostatnim wypadku buduje się na dwóch rolkach paragonu, gdzie w momencie drukowania, drukowane są dwa paragony jednocześnie. Wprowadzenie elektronicznej kopii umożliwia dużo wygodniejszą archiwizacje sprzedaży.

Szersze możliwości drukarek fiskalnych skupiają się z większą wartością ich zakupu. Obsługa ich stanowi wysoce subtelna i trudna ze względu na indywidualne oprogramowanie, obowiązkowy komputer. Wysoce wymienione argumenty potrafią być odstraszające dla małych przedsiębiorstw albo po prostu nieopłacalne, a każdy sam podejmuję decyzje co wybiera.