Dlaczego warto miec rezerwowa kase fiskalna

Rezerwowa kasa fiskalna nie jest obowiązkowa, nie ma nigdzie w przepisach wzmianki o konieczności jej posiadania. Tak więc po co tracić pieniądze na rezerwową kasę i do czego ona się przyda?
Przede wszystkim rezerwowa kasa fiskalna to taka sama kasa jak każda inna, tak więc można przy jej kupnie skorzystać z ulgi na kasę fiskalną. Eliminuje to dodatkowe koszty.

Jak wiadomo, zwrot pieniędzy za taki zakup obejmuje aż 90% jej wartości. Skoro więc dużo za nią nie zapłacimy, warto mieć jakieś zabezpieczenie. Wraz z takimi korzyściami jak przysługująca ulga, wiążą się również obowiązki. Ponieważ rezerwowa kasa fiskalna jest traktowana tak samo jak ta podstawowa, również istnieje konieczność zgłoszenia jej do Urzędu Skarbowego, w którym procedura nadania numeru ewidencyjnego przebiega w taki sam sposób. Trzeba się liczyć z tym, że w momencie awarii podstawowej kasy posnet rejestrującej podatnik musi pamiętać o tym, że jest to równoznaczne z koniecznością zawieszenia sprzedaży do momentu naprawienia awarii. Mając rezerwową kasę fiskalną nie ma takiej potrzeby, ponieważ w momencie awarii tej podstawowej można korzystać z tej rezerwowej a działa ona tak samo. Maleje więc ryzyko niepotrzebnego zaprzestania sprzedaży. Jest to więc dodatkowe zabezpieczenie. Szczególnie przydatne jest to dla osób, które prowadzą dużą działalność handlową. Awaria systemu w takiej branży może doprowadzić do znacznych strat finansowych. Parę godzin awarii to duże pieniądze dla placówek do których codziennie przychodzą setki osób. Warto jest się więc zabezpieczyć od takich wypadków. Nie jest aż tak bardzo konieczna przy pracy mobilnej albo gdy prowadzi się mały sklepik, w którym nie wykonuje się dużo transakcji, ponieważ zawieszenie działalności na parę godzin w sklepiku w którym obroty i tak nie są duże nie wpłynie znacznie na utratę zarobku. Należy więc się zastanowić czy warto w tym przypadku tracić czas na instalowanie i kupno kolejnego urządzenia.


POLKAS
Pasternik 94, 31-354 Kraków
12 634 05 44
http://www.polkas.pl