Certyfikat bezpieczenstwa nie jest zaufany

Pomoce specjalne potrzebują do rzeczy sprzętu, który sprawdzi się w najniebezpieczniejszych warunkach. Nie istotne czy impreza ma być przy gaszeniu ognia, na pustyni albo w towarzystwie agresywnych chemikaliów. Gadżety będące na wyposażeniu muszą się zobaczyć w stu procentach.

ceagZobacz naszą stronę www

Latarka atex Do rodziny ekskluzywnych produktów kwalifikuje się latarki. Latarki posiadające europejski atest bezpieczeństwa. Latarka atex sprawdza się w drużynach strażackich, w warunkach podwyższonych temperatur i zadymienia, ograniczającego widoczność. Latarki w zależności od konstrukcji posiadają kilka źródeł światła. Główny strumień, o białym świetle niezmieniający kolorów oświetlanych materiałów oraz o wielkim stopniu skupieniu wiązki. Boczny panel diod daje światło rozproszone i kilka intensywne. Dodatkowo (opcjonalnie) wyposażone są w moduł światłowodowy, jaki może być zużywany do oświetlania trudno-dostępnych szczelin. Pełne naładowanie akumulatora pozwoli na produkcję ciągłą w porządku dziewięciu godzin, a nowoczesny niklowo-manganowy akumulator nie jest obciążony pamięcią ładowania. Po powrocie do bazy, do dużego naładowania baterii wystarczają zaledwie trzy godziny. W komplecie dostaje się ładowarka samochodowa i sieciowa.

Trwałość obudowy Powinny jej odczuwać formacje ratownictwa chemicznego, dlatego że korpus latarki wytrzymuje starcie z naprawdę agresywnymi chemikaliami. Kwasy i myśli nie pokonają ich. Nawet Butanon jest bez szans, zaś to za sprawa materiału wykorzystanego do zrobienia obudowy. Fortron, o nim mowa, jest maksymalnie wytrzymałym polimerem. Polisiarczkiem fenylenu nie rozpuszcza się w żadnym rozpuszczalniku do dwustu stopni Celsjusza. Temperatura, w jakiej zachowuje swe wady, sięga dwustu czterdziestu stopni Celsjusza, a krótkotrwale do dwustu siedemdziesięciu stopni. Przedstawia się samoistną niepalnością. Jeszcze, co bardzo istotne, jest o wiele mniejszy o metalu. Mała nasiąkliwość sprawia, że potrafi być użyty w urządzeniach grających w wilgotnym środowisku. Ważnym punktem, dla grup robiących na wysokościach jest kształt głowicy, uniemożliwiający rozwijania się przedmiotu. Po upadku wyhamowuje ruch obrotowy, co zapobiega spadaniu z pomostów lub w głębie. Ergonomiczny, opływowy rozmiar i antypoślizgowa powierzchnia sprawia, że latarka idealnie przebywa w ręki.