Bezplodnosc po swince

Niepłodność u ludzi spowodowana jest przede wszystkim małą ruchliwością plemników, złą jakością nasienia bądź urazami narządów płciowych. Najczęściej niepłodność jest produktem niskiej jakości nasienia, czyli zmniejszoną liczbą plemników (mniej niż 20 mln w 1 ml) czy ich zmniejszoną ruchliwością.

Wpływ na to stanowią m.in. choroby przenoszone drogą płciową oraz przegrzewanie jąder (częste korzystanie z sauny, mała i nieprzewiewna bielizna). Czasem bezpłodność wywołana jest przez uszkodzenie jąder lub nasieniowodów w produktu przebytej infekcji czy urazu. Powoduje to bowiem czasem błędem w nasieniu dojrzałych plemników, a czasem nawet całkowitą niepłodnością. Na wartości rozrodcze wpływać mogą i choroby serca, nerek i płuc.

LeczeniePierwszym ruchem w leczeniu męskiej niepłodności jest zmiana sposobu życia. Pomoże na pewno aktywność finansowa i rezygnacja z używek np. alkoholu. Na wartość nasienia pozytywnie wpływa dieta nisko tłuszczowa, można w akty i warzywa oraz dostarczanie do organizmu witaminy I także C. Jeśli niepłodność jest produktem zaburzeń hormonalnych pacjentowi podawane są hormony. Niedrożność nasieniowodów zatrzymuje się w wybranych przypadkach operacyjnie.

PrzyczynyBezpłodność może pamiętać ponad podłoże genetyczne. Warto zachować to pod opiekę zwykle w wypadku, gdy u kobiety dotarło do kilku poronień z rzędu. Często obniżenie płodności powstaje z nieprawidłowości w chromosomach. Również jest obecne zmiana genu mukowiscydozy. Przyczyną niepłodności pewno istnieć więcej przebycie świnki. Ta choroba wieku dziecięcego u małych chłopców może być wyjątkowo groźna. Aż u 1/3 mężczyzn, po osiągnięciu dojrzałości płciowej, może przyjść zapalny obrzęk jąder, które sprawiać może niepłodność. Równie złe są schorzenia przenoszone drogą płciową. Zakażenia stworzone przez Chlamydia trachomatis lub Mycoplasma hominis skutkować mogą nawet trwałą niepłodnością.Warto wspomnieć jeszcze o Systemie Kallmana. Stanowi toż schorzenie genetyczne, które wyróżnia się brakiem lub zanikiem powonienia, a czasem i opóźnionym dojrzewaniem płciowym. U ludzi dotkniętych tym zaburzeniem występują bardzo delikatne jądra, prącie i mały poziom testosteronu. Rokowania na działania maja pacjenci z obszarem jąder powyżej 2,5cm.