Bezpieczna elektrotechnika w wykonaniu przeciwwybuchowym

Dystrybucja zasilania i skomunikowanie wszystkich systemów sterowania w najbardziej niebezpiecznych warunkach jest możliwa. Jeżeli nie poradzą sobie inne złącza, na pewno w takich najbardziej niekorzystnych warunkach poradzi sobie złącze eXLink. Co to jest za złącze i dlaczego jest tak bardzo sprawne?

Złącze eXLink pozwala na elastyczne zasilanie, a także bardzo dobrą komunikację wszelkich systemów sterowania, które znają się w każdym miejscu, gdzie po prostu można i trzeba takie złącze wykorzystać. Doskonale sprawdza się nawet w takich niekorzystnych obszarach wybuchowych jak strefy 1, 2, 21 i 22. Są dwa rodzaje takich złączy – czterobiegunowe i siedmio oraz sześciobiegunowe.

Złącze eXLink 4-biegunowe oraz PE to pełen system, który pozwala na łączenie i rozłączanie wielu różnych urządzeń elektrycznych. Posiada wszelkie możliwe gniazda oraz odpowiednie wtyki dla tak zwanych sygnałów niskonapięciowych magistralowych. Warto zauważyć, że przesył zasilania odbywa się aż do 250V AC/10 A dla tworzywa sztucznego oraz mosiądzu niklowanego, a także dla stali nierdzewnej.

Szybko złączki exlink mają wiele możliwości podłączenia oraz rozłączenia. Nie ma też obowiązku wyłączania pracującego w danym momencie urządzenia, co bardzo ułatwia pracę. Wszystkie są wykonane w standardzie, który obejmuje stopień ochrony IP66/IP68. Złącza idealnie pracują w temperaturze rozpoczynającej się od –55, a kończącej na +70°C, czyli w warunkach ekstremalnego zimna i ciepła.
Dzięki temu, że posiadają obudowę wykonaną z takich materiałów jak stal nierdzewna lub niklowany mosiądz są niezwykle odporne na wszelkie uszkodzenia. Mogą mieć maksymalnie 7 lub 6 biegunów albo 4 bieguny oraz PE. Są chętnie wykorzystywane w górnictwie, ponieważ produkt posiada specjalistyczne certyfikaty górnicze EX I M2. Nie wymagają również zezwolenia na pracę pod napięciem.

Połączenie wszelkich systemów dzięki złączom exlink jest naprawdę bardzo wydajne i łatwe oraz trwałe.