Badanie nasienia nowy targ

Badanie płodności u mężczyzn polega przede wszystkim na pytaniu ejakulatu. Badanie nasienia jest oryginalnym elementem diagnostycznym pomagającym ocenić płodność mężczyzny.Nasienie to zawiesina plemników, które wychodzą z wnętrz i najądrzy w mieszaninie wydzielin gruczołu krokowego, pęcherzyków nasiennych oraz gruczołów cewkowo-opuszkowych (tzw. plazmie nasienia). Głównym celem badania są więc plemniki.

Jak powinno wykonać się badanie?Pytanie to powinno się dokonać w momencie, gdy po czasie 1 roku regularnego współżycia bez zabezpieczeń (bez powodu na ewentualne badania partnerki) nie nastąpiło zapłodnienie. Należy je zakończyć i po nowego typie urazach w ziemi krocza i po leczeniu guza jądra.

Przed badaniemPrzed podejściem do poszukiwania muszą zostać osiągnięte pewne standardy. Negatywnie na koniec mogą wpłynąć bowiem m.in. nieodpowiednio długi okres abstynencji płciowej (próbka powinna zostać przyjęta w sezonie 2-7 dni z stosunku), przebyte choroby (często te, którym towarzyszyła podwyższona temperatura), a jeszcze nadużywanie alkoholu. Próbka do poszukiwania powinna też zostać dana w korzystny sposób.Badanie nasienia liczy na jego ocenie makroskopowej (lepkość, objętość, odczyn) i mikroskopowej (liczba plemników, ich moc i ruchliwość). Dodatkowo znajduje się ilość przeciwciał przeciwplemnikowych. Czasem proponowane są także inne testy np. badanie bakteriologiczne i biochemiczne oraz test hiposomotyczny.

DiagnostykaW ocenie niepłodności u ludzi obraca się także nowego rodzaju badania hormonalne. Bada się m.in. poziom wolnego i całkowitego testosteronu, poziom hormonów gonadotropowych: FSH, LH, prolaktyny, estadriolu oraz TSH i FT4.Zaburzenia niepłodności mogą stanowić dodatkowo wynikiem reakcji autoimmunologicznych. Sprawdza się to doświadczenia na przeciwciała przeciwko plemnikom w surowicy i nasieniu. Jest ostatnie tzw. badanie techniką immunofluorescencji pośredniej. Określa ono rozwiązanie składania się przeciwciał z plemnikiem. Musi stanowić ich naprawdę bardzo wiele, aby całkowicie zahamowały płodność. Przyczyną zaburzeń niepłodności często są też różnego typie infekcje. W punktu ich wykluczenia realizowane są badania mikrobiologiczne.