Badania profilaktyczne 50

Objawy chce są różne. Sprowadzają się omdlenia, nadmierne osłabienie, wymioty. Istnieją także symptomy, które w treści są odpowiednie dla wszystkich osób. Kojarzy się do to opuchnięć nóg i rąk (zwłaszcza w klimacie lata), krwawienia dziąseł lub też zgaga w ciąży. A o ile w prostym bycie nie byliśmy z aktualnym problemu: leki na zgagę są powszechnie dostępne, naprawdę w momencie ciąży obawiamy się przyjmować jakieś leki, pamiętając, iż w pierwszych miesiącach ciąży każdy dodatkowy lek negatywnie przychodzi na ważny rozwój dziecka. Jak więc w dynamiczny i estetyczny sposób poradzić sobie z obecną niemożliwą niedogodnością?

Dlaczego zgaga w ciąży pojawia się tak często? Jest wtedy wina progesteronu, który sprawia śluzówkę macicy na przyjęcie zapłodnionego jaja, a później pomaga utrzymać ciążę. Poza tym natomiast pamięta również swoje szkodliwe działanie, a mianowicie zwiotcza zwieracz okrężnicy zamykając ujście z przełyku do żołądka. Polega więc na tym, że przez zwiotczenie mięśni treść żołądka (wzbogacona o kwas solny oraz enzymy trawienne), która normalnie powinna trafić z przełyku do żołądka i jelit, stoi się wypychana przez rozciągającą się macicę i trafia z powrotem do przełyku. I właśnie to prowadzi zgagę, czyli pieczenie w życiu i za mostkiem, kwaśno-gorzki dodatek w ustach, a czasem nawet wymioty.

Aby przeciwdziałać objawom zgagi w ciąży, w niniejszym fakcie jak dużo ważna korzystać sposoby na zgagę dostępne bez recepty w aptece. Należy tylko popatrzeć na reklamie, albo upewnić się u farmaceuty, czy dany typ środków jest realny do korzystania i przez pani w ciąży. Choć w sukcesu niechęci do ostatniego sposobu leków, można spróbować kilka sprawdzonych, domowych środków na konkurencję ze zgagą. Tak więc, skutecznie łagodzą objawy zgagi imbir (tak samo w sukcesie ciasteczek imbirowych, jak również herbatek), rumianek, mięta i siemię lniane. Jeszcze dobrą formą istnieje wyjątkowo picie świeżego, nietłustego mleka.

Jak wiadomo, lepiej przeciwdziałać niż leczyć, dlatego zwróć uwagę na efekty, których odstawienie wesprze w przeciwieństwie powstawania zgagi:

żółte i pleśniowe sery,napoje gazowane,potrawy tłuste, smażone, kwaśne i silne,słodycze,kawa i czarna herbata,alkohol,papierosy