Aparatura diagnostyczna w kosmetyce

Czym jest kolposkop?

Kolposkop to jeszcze bardziej modne urządzenie diagnostyczne znajdujące zastosowanie podczas badań ginekologicznych. Stanowi ono wyspecjalizowanym narzędziem, które dzięki połączeniu doskonałej klasy układu optycznego ze osobnym współosiowym oświetleniem daje szansę dokładnego zbadania intymnych partii ciała kobiet, narażonych na zaatakowanie przez groźne schorzenia. Za pomocą kolposkopu można kupić nawet 400-krotne powiększenie obrazu.

Kolposkop a jego przeznaczenie

http://www.comarch-polkas.pl/comarch-erp-optima/cdn-handel-z-magazynem/CDN Handel z magazynem - Program Comarch ERP Optima

Kolposkop używa się do kolposkopii, czyli badania powierzchni szyjki macicy wraz z kanałem, a dodatkowo pochwy i sromu w celu wykrycia zmian, jakie potrafiły oznaczać o przedklinicznych postaciach raka szyjki macicy. Podaje się, że dokładność diagnozy wykonanej przez kolposkop wynosi od 79 do niemal 97%, w relacje od jego kształtu.

Jak wygląda badanie kolposkopowe?

Kolposkopia jest bezbolesnym badaniem prowadzonym gdy pacjentka jest na fotelu ginekologicznym. Na jednym początku badania lekarz zakłada pacjentce specjalny wziernik samotrzymający, który umożliwia uwidocznienie pochwowej części szyjki macicy. Po jego zamocowaniu, do pochwy stosowany jest wziernik o przezroczystych ścianach, za usługą którego widzi się ściany pochwy i wielkość szyjki macicy w podobnym powiększeniu, przy dużym oświetleniu. Kolposkop za pomocą kamery umożliwia rejestrowanie pytania i oglądanie go na określonym ekranie, a dodatkowo pisanie i dawanie dla pacjentki, kiedy także do punktów przygotowania dokumentacji medycznej i postawienia diagnozy.